Stará pila – starapila.cz

Napište nám


  Chata Stará pila

  Jizerka 9, 468 50 Kořenov

  Chata Stará pila - Historické foto

  O Staré pile

  Jak číslo popisné 9 jasně naznačuje, je Stará Pila jedna z nejstarších chalup na Jizerce. Původně to byl mlýn a později Kunzeho Pila, pojmenovaná po Bruno Kunze, který zde měl také obchod se dřevem. Za války byl na pile také krám. Když potom po druhé světové válce musela většina německého obyvatelstva odejít /mezi nimi i Bruno Kunze s rodinou/ ztichla spolu s celou osadou i pila. Chatu pak využívali státní lesy a v roce 1972 koupili objekt TJ Tatran. Turistických ubytovacích zařízení bylo v té době na Jizerce nedostatek, ostatní chaty sloužily k soukromé nebo podnikové rekreaci. Jablonečtí turisté se tedy rozhodli adaptovat bývalou pilu na turistickou ubytovnu. Směrem k lesu bylo vystaveno nové křídlo a vrata do pilnice byla nahrazena velkými okny. Ve Staré Pile tak vznikla řada pokojů, klubovny, lyžárna a sauna. V té době byla do objektu přiváděna náhonem voda, vodní kolo ale již neroztáčela. V roce 1973 poprvé přivítala pila účastníky 1. českého zimního srazu turistů. Stará pila se tak stala základnou mnoha turistických i sportovních oddílů. Od roku 1974 se zde konají zimní “Přejezdy jizerských hor” a tyto dávno počaté tradice se udržují doposud. /zdroj: Roman Karpaš a spol.- Klenoty Jizerských hor-Jizerka Smědava/.

  O nás

  Kde začít tento příběh? Jizerské hory nám byly vždycky blízké, jezdili jsme sem za sněhem ze slunné Moravy a potkávali mnoho skvělých lidí. Běžkování v Jizerských lesích nám přirostlo k srdci. Pár let jsme se toulali po světě a štastná náhoda tomu chtěla, abychom se opět setkali v této nádherné osadě. Téměř jedno desetiletí jsme chatařili na chatě Jizerka a pak se začaly rodit děti a už jsme v Jizerkách nadobro zakořenili. Později jsme dostali nabídku na převzetí chaty Stará Pila. A tak jsme tu a jsme za to rádi. Ať se vám u nás líbí! Evka, Janka, Virgi a děti Anuška, Benji, Jáchoš a Vinči

  Ubytovací řád

  Něco vám do toho nečekaně vlezlo? To se může stát. Napište nám prosím co nejdříve a určitě se domluvíme. Abychom předešli zbytečným nedorozuměním, sepsali jsme podmínky při stornu pobytu na naší chatě.

  Provozovatel webu: Jana Amaini, Údolí Kamenice 85, Tanvald 468 41, IČ: 04206991

  Vítejte na Staré pile.

  Rezervujte si pobyt ještě dnes.